film religijny,Sandiego de Compostela,szlak św Jakuba,

 

Jeśli w twym sercu rodzi się ciekawość, to wyrusz razem z ochotnikami na wyprawę życia, pieszo 1000km w 40 dni.

"Ślady stóp" to opowieść o pielgrzymce szlakiem Św. Jakuba do Sandiego de Compostela . Ta wspaniała życiowa przygoda, fizyczna i duchowa dostarcza wielu emocji, doznań, spotkań, przeżyć. Można w niej podziwiać piękno stworzonego świata, upajać się ciszą, której brakuje w naszej codzienności, w której panuje gwar i różnorodność przenikających się dźwięków. Pielgrzymka wyrywa cię z hałasu, który jest obecnie wszędobylski.

Film jest pełen życiowych przesłań, ukazuje ludzkie zachowania w obliczu bólu i cierpienia. Wędrówka obcych sobie osób, niosących bagaże trudności, osobistych doświadczeń i przeżyć, pozwala poznać samego siebie, swoje słabości i granice.

Pierwsze dni przerastają oczekiwania uczestników wyprawy, gdyż najprawdziwsze momenty to nie te najprostsze lecz te, w których wystawiamy się na próbę, mierzymy się z przeciwnościami i przezwyciężamy je. Cierpienie w samotności jest o wiele dotkliwsze niż wyjście ponad ból, by ofiarować się temu, który pomaga dalej iść. Ból mija, ale przeżycie tego bólu pozostaje. Grunt to nadać mu sens. Cierpienie pozwala nam dojrzeć. Nie możemy się poddać w obliczu trudności. Do tego potrzebna jest nam nadzieja. Doświadczenia, których doznają uczestnicy wyprawy pozwalają odnaleźć w sercu odpowiedzi na pytania:

Co mam zrobić gdy nie jestem tak silny jak myślałem?

Czy potrafię zaakceptować swoje słabości?

Czy podczas pielgrzymki i życia powinniśmy iść dalej nie patrząc na słabszych?